2024.09.14. 07:07

A Mizse KC kiütötte az újoncot – galériával

Elrajtoltak az NB II-es kézilabda bajnokságok, az előző idényben bronzérmes Lajosmizse az újonc Kunszentmártont fogadta. A hazaiak végig nagyon magabiztosan vezettek, a Mizse KC győzelme nem forgott veszélyben.

A Lajosmizse a nyáron csak tovább erősödött, elég csak annyit kiemelni, hogy az NB I-es tapasztalattal is rendelkező, Horváth Andor is áttette székhelyét Kecskemétről. Nem ő az első olyan játékos a Mizse KC keretében, aki megfordult a nagy riválisnál, így abszolút ismerős közegbe került.

Mizse KC, Kunszentmárton, NB II., kézilabda
A Mizse KC nyer a Kunszentmárton ellen

Ahogy egy újonctól illik, az első két gólt éppen Horváth jegyezte a találkozó elején, de ekkor a Kunszentmárton még rendre válaszolni tudott a hazaiak találataira. Alig tíz perc után Horváth máris ötnél járt, erre egyszerűen nem volt ellenszere a vendégeknek, ekkor már 10–6-ra lépett el a Lajosmizse. Benke, Berkes és Bán vették át ezt követően a szót a friss igazolástól, s mivel egyre jobban eloszlottak a gólok támadásban, az olló is csak nyílt a csapatok között, húsz perc után már 17–10-re vezetett a Mizse. Nem tudott összeállni a vendég védekezés, még a szünet meglett közte a tíz gól is, Talmácsi gólja után 26–14 volt az állás a szünetben. A második félidőre lényegi kérdések nem maradtak, a Mizse KC felszabadultan játszhatott, de a vendégeknek sem maradt különösebben oka idegeskedni. Horváth Andor tíz, Benke nyolc gólig jutott a lefújásig, a Mizse KC pedig magabiztos, 41–33-as sikerrel zárta az első fordulót a G csoportban

Mizse KC–Kunszentmárton KSK 41–33 (26–14)

Lajosmizse. V: Körmendi, Tárnyik

Mizse KC: Horváth A. 10 (1),  Benke 8, Berkes 6 (1), Csupity 5, Bán 3, Tóth Sz., 3, Soltész 2, Török K. 2, Halupka 1, Talmácsi 1, Bujdosó, Tóth T.. Zaklajda (k), Terényi I. (k), Terényi M. (k). Vezetőedző: Hollós Máté

Kunszentmárton KSK: Szabó K. 9 (1), Tóth Á. 6, Szabó Á. 4, Czető D. 4, Sántha G. 2, Korom 2, Kis B. 2, Czető Á. 1 (1), Palásti 1, Csöndes 1, Kovács D., Juhász K., Boróczky B. (k) 1, Széll G. (k), Gyergyádesz (k). Vezetőedző: Ignácz Vilmos

Kiállítások: 12 perc ill. 8 perc.

Hétméteresek: 4/2 ill. 4/2