2024.05.07. 11:24

Rangadót nyert Vadkerten az Akasztó II.

A hétvégén a 22. fordulót rendezték meg a vármegyei harmadosztályú bajnokság Közép csoportjában. Mind a három dobogós - ki könnyebben, ki nehezebben - hozta a saját meccsét.

A Közép csoport éllovasa, a Kaskantyú hozta a papírformát a Kecel Senior vendéglátójaként, pontosan egytucatnyi gólt szereztek a Kasi játékosai.

labdarúgás, vármegye iii, Bács-Kiskun
Illusztráció
Fotó: Shutterstock

A nem hivatalos házi gólversenyt Kovács Zsolt nyerte öt találattal, a második helyen Kiss Patrik végzett három góllal. A 2. helyen álló Akasztó II. csapatára rangadó várt a hétvégén, a tavalyi bronzérmes Akasztó II. ugyanis a tavalyi bajnoki Vadkert FC STE II. vendége volt. Meglehetősen vehemensnek bizonyult a vendég, az Akasztó ugyanis Suhajda Gergely két, Palla Lajos és Hlavács István egy-egy találatával a 24. percre négygólos előnyre tett szert. A félidő végére a hazaiakat Rózsa Bence hozta vissza egy duplával a meccsbe. Viola Máté góljával a 75. percben egy gólra közelítette meg a vendégeket a Vadkert, Suhajda azonban berúgta a saját maga harmadik, csapata ötödik gólját. Az 5-4-es vendéggyőzelmet hozó végeredményt Májer Kristóf állította be a 87. percben. A 3. helyen álló Kunfehértóra is rangadó várt a hétvégén, a szomszédvár Balotaszállást fogadták, amely az 5. helyen várta a derbit, az összecsapás tehát a tabellát nézve is rangadónak számított az idén. A vendégcsapat mesterének, Mezei Csabának a dolgát nehezítette a sérülés miatti sok hiányzó, nem is sikerült őket pótolni, a Kunfehértó Rencsár József és Grácz László góljaival 2-0-ra győzött. 6-0 arányban győzött Fülöpszálláson a Bócsa, Forgó Dániel mesterhármassal vette ki a részét a sikerből.

Vármegye III., Közép csoport: Kaskantyú-Kecel Senior 12-0, Fülöpszállás-Bócsa 0-6, Kiskőrös II.-Tabdi félbeszakadt, Kunfehértó-Balotaszállás 2-0, Szabadszállás-Izsák 1-0, Vadkert FC STE II.-Akasztó FC II. 4-5, Szank-Kecel FC II. 7-3.