Birkózás

18 órája

Benkő Attila bronzérmes a veterán világbajnokságon

A Bócsai BLSE versenyzője Horvátországban, helyileg Porec-ben lépett szőnyegre a 2024-es veterán birkózó világbajnokságon. Benkő Attila végül kitűnő teljesítményt nyújtva a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Benkő Attila ezúttal némi meglepetésre egy súlycsoporttal feljebb, 88 kilogrammban próbálta ki magát a vb-n, ahol a veteránok B korosztályában, kötöttfogásban versenyzett. A bócsai sportoló elsőre amerikai, majd kazah ellenfelét is legyűrte, így jutott el az elődöntőbe. Ott a későbbi győztes, ugyancsak amerikai riválisától kapott ki, de a bronzmeccsen kirgiz riválisának nem adott esélyt, 9-0-ra nyert.