2024.01.20. 21:45

Csak a hajrában bírta megszorongatni a MÁV Előrét a Kecskeméti RC

A bajnoki tabellán a 3. helyen álló székesfehérvéri MÁV Előre Foxconn csapatát fogadta az 5. helyen álló Kecskeméti RC a férfi röplabda NB I. Extraliga alapszakaszában.

A Kecskeméti RC egy korábbi mérkőzésen

Fotó: Bús Csaba / archív-felvétel

A két csapat őszi mérkőzését 3–0 arányban nyerte a MÁV Előre, és bár a harmadik szettben megmutatták a kecskemétiek is az oroszlánkörmeiket, Deák Márk tanítványainak ezúttal sem sikerült játszmát elvenniük Dávid Zoltán csapatától. Az első két játszmát viszonylat simán nyerte a MÁV Előre, a hazaiak 15, illetve 14 pontot tudtak csak szerezni. A harmadik szett az, amit a kecskemétiek kitehetnek az ablakba, abban ugyanis nagy csatára késztették a vendégeket, igaz, azt is a fehérváriak nyerték, 32–30 arányban.

Kecskeméti RC–MÁV Előre Foxconn 0–3 (15, 14, 30)

Kecskemét, Messzi István Sportcarnok, játékvezetők: Szabó Péter, Mezőffy Zsolt.

KRC: Balla, Boldizsár, Gacs, Farkas, Kecskeméti, Varta. Liberók: Török Zs., Bogdán. Csere: Mócza, Török S.. Vezetőedző: Deák Márk.

MÁV Előre: Szabó V., Ambrus, Eke, Redjo, Boa, Fazekas. Liberó: Takács. Csere: Dileo, Takács. Vezetőedző: Dávid Zoltán.