Baon podcast

2 órája

Nemcsak munkájáról, hanem magánéletéről is mesélt Vedelek Norbert – podcast

A meglévő alapokra építkezve folytatná a munkát Vedelek Norbert. A Bács-Kiskun Vármegyei Közgyűlés új elnöke a Rádió 1 Gong Téma műsorában részletesen is szólt terveiről, a megyét érintő feladatokról.

Sebestyén Hajnalka

Vedelek Norbert bajai kötődése nagyon erős. Az egyik változtatás, amit eszközölne, hogy több pólusúvá váljon a vármegye, az elmaradott részek is felzárkózhassanak. Bízik benne ehhez minden támogatást megkap a Bács-Kiskun vármegyei közgyűlés tagjaitól. 

Bács-Kiskun Vármegyei Közgyűlés, Vedelek Norbert, elnök
Vedelek Norbert, a Bács-Kiskun Vármegyei Közgyűlés új elnöke
Fotó: Márton Anna / archív-felvétel

Megtiszteltetés és felelősség

Az új elnök a beszélgetés elején részlesen feltárta az elnöki jelölésének útját, mely már két évvel ezelőtt elkezdődött. Mint ismert, Rideg László korábbi elnöke nyugdíjba vonult, utódja lett Vedelek Norbert, aki az előző ciklusban alelnöki posztot töltött be.

Vedelek Norbert elmondta: 14 éve dolgozik az önkormányzati világban, a megyei feladatok, a területfejlesztés mindig is érdekelte. Nagyon sokat tanult Rideg Lászlótól. Az elnöki kinevezést megtiszteltetésnek érzi, ugyanakkor ez egy hatalmas felelősség is.

Bács-Kiskun vármegyei közgyűlés tagjai

Vedelek Norbert a Fidesz színeiben lett elnök. Két alelnöke van a Fidesz-KDNP révén, Kerényi János és dr. Mák Kornél. A közgyűlésben csapatban dolgoznak, mindenkinek meg van a maga feladata. 

A közgyűlésben 23 képviselői helyből a Fidesz-KDNP jelöltjei 14 helyet szereztek meg. A második legnagyobb frakcióval a Mi hazánk lett 5 fővel és a DK, illetve a Momentum 2-2 képviselőt juttatott a vármegyei közgyűlésbe. Két bizottságot alakítottak ki: egy pénzügyit és fejlesztésit. Mindkettőben lesznek külsős tagok is. 

Az új elnök megjegyezte: az előző ciklusban is mindig betartották a politika íratlan szabályait és a vármegyei közgyűlés a béke szigete volt, kerülték a pártpolitikát, a fejlesztésekre koncentráltak. Bízik benne, hogy ez ebben a ciklusban is így lesz. Az alakuló ülést megtartották, az érdemi munka november végén kezdődik. A közgyűléseket továbbra is több településre elviszik, először Bugacra. 

Folytatódik a településfejlesztés

Vedelek Norbert úgy véli, nemcsak Kecskeméten zajlik az élet, helyt kell állniuk az egész megyében, a 119 településen. A legfontosabb feladatának tekinti a Terület– és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) keretében elvégzett területfejlesztés folytatását, mely eddig is kiválóan működött. Az előző TOP program keretében 117 milliárd forint értékben valósult meg 782 projekt a vármegyében. A munkájuk országosan is kiemelkedett. 

Odafigyelnek a leszakadó térségekre

Elnöki elődjei – Bányai Gábor és Rideg László – munkáját folytatná, a jól bevált struktúrára alapozva. A jelenlegi ciklusban ez adja majd munkájuk gerincét, immár az új TOP Plusz programban. Bács-Kiskun vármegye az ország legnagyobb területű vármegyéje, ezért a területi fejlődés is eltérő egyes vidékek között. Vedelek Norbert hangsúlyozta: oda kell figyelniük a leszakadó térségekre és a TOP Pluszban ezt a célt már hangsúlyosan meg is jelenítik. Ebben az új ciklusban több pólusú megyét szeretne létrehozni, erősíteni a vidéki jelenlétet. A megye soknemzetiségű, a déli részén a Bácskában különösen kirajzolódik mindez, a nemzetiségi önkormányzatokkal továbbra is kiemelt kapcsolattartást folytatnak majd, kiemelt feladatuk a nemzetiségekkel való kapcsolattartás, a cigánysággal való együttműködést pedig új szintre fogják emelni.

Vedelek Norbert Baján él

Az új elnök mesélt magánéletéről is. Kiskunhalason született, de Baján nőtt fel. Felsőfokú tanulmányait Szegeden végezte, azokban az években a déli nagyvárosban élt, de visszahúzott a szíve a vármegyébe. 2006-ban lett Zsigó Róbert országgyűlési képviselő irodavezetője, majd amikor 2010-ben Baja polgármesterévé választották, akkor felkérte arra, állítsa fel a polgármesteri kabinetet. Hivatalnokként, irodavezetőként dolgozott, így széles rálátást szerzett az önkormányzati világról, illetve az államigazgatási rendszerről. 2014-19 között Baján alpolgármester volt, majd 2019-ben került a vármegyei önkormányzathoz, alelnökként. 

Családjával Baján él, két gyermeke van, felesége a bajai kórházban dolgozik. Sokat ingázik, nemcsak Kecskemétre, hanem a megye egészét érintően. 


 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a baon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában