2022.03.23. 14:04
Tizenkét előadással készül az új évadra a Kecskeméti Nemzeti Színház
Még egy nagyszínházi és két kisszínházi bemutatóval örvendezteti meg nézőit a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház a 125. jubileumi évadban, mégis a teátrum kreatív energiáinak egy részét átcsoportosítva már a következő évadára is aktívan készül. Szerdán sajtótájékoztató keretében hirdették ki, milyen produkciókkal várják a közönséget a 2022/23-as színházi szezonban.
Cseke Pál színházigazgató (balra) és Szente Vajk a sajtótájékoztatón Fotó: Bajáki Zsanett
– Ugyan a színház „az itt és most” művészete, mégis elengedhetetlenül fontos, hogy a művészeti vezetés mindig nagy odafigyeléssel tervezzen előre. Ezt a munkát a jövő évad tekintetében a vezető társaimmal elvégeztük, erről szeretnénk most tájékoztatást nyújtani – kezdte beszédét Cseke Péter, színházigazgató. – Nagyszerű, sikerekkel teli évad ez a mostani, amelyben sikerült visszacsábítanunk a nézőinket a hosszú, színház nélkül töltött idő után. Reméljük, az előttünk álló évadban még az idei sikereket is sikerül túlszárnyalni, és még több valódi találkozásnak, közös pillanatnak örülhetünk.
Cseke Péter hozzátette, a nemzeti színházi lét immár nem szokatlan a társulat számára:
– Nem lepődik már meg senki, hogy az évadunkban operát játszunk, hogy önálló balettbemutatót tartunk vagy, hogy nem kevesebb, mint 12 premierünk lesz.
A 12 új előadás között nagyon változatos műfajokat találnak majd a nézők a zenés és prózai palettáról egyaránt válogatva, így bizonyára mindenki megtalálja a hozzá legközelebb állót.
A táncművészet rajongóit egy önálló bemutatóval örvendezteti meg a Kecskemét City Balett, a színház balett-tagozata. A nagy sikerre való tekintettel egy újabb előadással készül majd a teátrum rendhagyó játszóhelyén, a Kecskeméti Törvényszéken.
Az új évad szlogenjét Petőfi Sándor egyik Kecskeméten keletkezett verséből vették, reflektálva a Petőfi-emlékévre: „A színpad célja nagy, A színpad célja szent.”
A szerdai sajtótájékoztatón Cseke Péter igazgató mellett részt vett Szente Vajk főrendező, Sipos Imre, a prózai tagozat vezetője, Barta Dóra, a balett-tagozat művészeti vezetője, Károly Katalin zenei vezető, Galambos Attila irodalmi vezető, valamint Pataki András művészeti tanácsadó.
– Örülök, hogy immár megszokott módon ülnek mellettem a kollégáim a vezetőségből. Ugyancsak örülök, hogy egy minden szempontból stabil közösség áll mögöttem és a nézők szolgálatában. Bízom benne, hogy mindenkinek bizonyítottuk a lezárás alatt és után, hogy ez a társulat igazán fontos szolgálatot teljesít estéről estére a deszkákon
– zárta gondolatait Cseke Péter.
2022/23 I. félév
1. OKTÓBER 7. – Juhász-Szente-Galambos: KŐSZÍVŰ (musical Jókai Mór regénye alapján) – NAGYSZÍNHÁZ
2. OKTÓBER 21. – Jean de Létraz: TOMBOL AZ ERÉNY (vígjáték) – KAMARASZÍNHÁZ
3. OKTÓBER 19. – Juhász-Kováts: KÖKÖJSZI ÉS BOBOJSZA (zenés mesejáték Török Sándor meseregényéből)
4. NOVEMBER 25. – Turgenyev: EGY HÓNAP FALUN (színmű) – KAMARASZÍNHÁZ
5. DECEMBER 2. – Molière: TARTUFFE (vígjáték) – STÚDIÓSZÍNHÁZ
6. DECEMBER 31. – Ray Cooney: A MINISZTER FÉLRELÉP (bohózat) – NAGYSZÍNHÁZ
7. JANUÁR 13. – Csajkovszkij-Barta: HATTYÚ (balett) – KAMARASZÍNHÁZ
2022/23 II. félév
8. FEBRUÁR 10. – Shakespeare: MACBETH (tragédia) – STÚDIÓSZÍNHÁZ
9. FEBRUÁR 15. – Csukás István: UTAZÁS A SZEMPILLÁM MÖGÖTT (zenés mesejáték)
10. FEBRUÁR 17. – Lutvak-Freedman: SZERELEM ÉS GYILOK (komolytalan útmutató komolyzenével a fenti tárgyban) – NAGYSZÍNHÁZ
10. FEBRUÁR 17. – Menotti: A TELEFON (opera) – NAGYSZÍNHÁZ
11. MÁRCIUS 24. Lehár-Bodanzky-Willner: LUXEMBURG GRÓFJA (operett) – NAGYSZÍNHÁZ
12. MÁRCIUS 31. Reginald Rose: TIZENKÉT DÜHÖS EMBER (tárgyalótermi dráma) – TÖRVÉNYSZÉK