Tegnap, 12:00
Villamosmérnöki alapképzés indulhat a Schneider Electric támogatásával
Együttműködési megállapodást írt alá dr. András István, a Dunaújvárosi Egyetem (DUE) rektora és Veres Zsolt, a kunszentmiklósi Schneider Electric országigazgatója, melynek célja többek között a szakmai utánpótlásképzés, a korai orientáció, valamint a kutatás-fejlesztés támogatása. A partnerség révén még inkább az üzleti igényekhez igazodó, gyakorlati kompetenciákra épülő oktatás valósulhat meg az intézményben, a tervek között új villamosmérnöki alapképzés elindítása is szerepel – számolt be róla a cég közleményében.
Az egyetem és a vállalat a kétoldalú kapcsolatok elmélyítését, az üzleti igényekhez igazodó, gyakorlati kompetenciákra épülő szakmai utánpótlásképzést szem előtt tartva döntött a kooperációról. A megállapodás értelmében a Schneider Electric és a DUE együttműködnek az oktatás, a szakemberképzés és a továbbképzés területén. A társaság a kijelölt gyakorlati tantárgyak, résztantárgyak oktatásával, közös labor- és mérési gyakorlatokban való részvétellel segíti, hogy a hallgatók megfelelő gyakorlati ismereteket szerezzenek – derül ki a közleményből.
Bevezetheti a villamosmérnöki alapképzést az egyetem
Mint írják, a kooperáció keretében a Dunaújvárosi Egyetem és a Schneider Electric szakmai és pályaorientációs program közös megvalósítását is célként fogalmazta meg. A kezdeményezés lehetőséget nyújt arra, hogy az intézmény és a vállalat közösen határozzanak meg üzleti technológiai igényeket és kihívásokat, és versenyképességük növelése érdekében törekedjenek az ipari igények és az egyetemi potenciál összekapcsolására, közös kutatás-fejlesztési és innovációs (K+F+I) tevékenységek megvalósítására.
Az együttműködésnek köszönhetően lehetőség nyílik arra is, hogy az egyetem tovább szélesítse képzési palettáját, és a Schneider Electric támogatásával bevezesse a villamosmérnöki alapképzést. Ennek előkészítését az ehhez szükséges feltételek felmérésével már ebben az évben megkezdi az intézmény és a vállalat.
Süli János, a Dunaújvárosi Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke hangsúlyozta: –Nagy öröm számunkra, hogy a Schneider Electric személyében újabb nagyvállalatot köszönthetünk partnereink között. A Schneider Electric már korábban is duális partnere volt az intézménynek, ezzel a megállapodással magasabb szintre emeltük a kapcsolatunkat.
– Az együttműködésnek köszönhetően a Dunaújvárosi Egyetemen megkezdhetjük a Villamosmérnöki alapképzés előkészítését. A DUE számára kiemelten fontos a műszaki képzési terület, ezért is várjuk izgatottan a közös munkát, hogy egy új képzést kínálhassunk a jövőben a felvételizőknek – mondta dr. András István, a Dunaújvárosi Egyetem rektora elmondta.
A legmodernebb technológiával ismerkedhetnek a diákok
– Idén májusban adtuk át Dunavecsén a legújabb okosgyárunkat, a Duna Smart Power Systemst (DSPS), ami az ott alkalmazott fejlett technológiáknak köszönhetően kiváló lehetőséget kínál az intézmény hallgatói számára, hogy üzemi körülmények között szerezzenek gyakorlati tapasztalatokat a legmodernebb megoldások használatáról. Emellett természetesen bízunk abban, hogy az általunk támogatott képzéseken és programokon részt vevő hallgatók közül sokan gondolják majd úgy, hogy érdemes lesz nálunk elindítani a karrierjüket, és csatlakoznak hozzánk – tette hozzá Veres Zsolt, a Schneider Electric országigazgatója.
Több felsőoktatási intézménnyel is együttműködnek
A Schneider Electric küldetésének tekinti a szakmai utánpótlás biztosításának támogatását, a tehetséges fiatalok képzésének segítését, ennek jegyében több hazai felsőfokú oktatási intézménnyel is együttműködik a társaság. Idén februárban adták át az órákra való készülést és a közösségi életet egyaránt segítő hallgatói zónát (Impact Zone) a Budapesti Gazdasági Egyetem Külkereskedelmi Karán a cég támogatásával. Tavaly ősszel pedig több kurzust is tartottak a vállalat szakemberei az intézmény hallgatói számára.
Komoly múltja van már a Schneider Electric és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) közötti együttműködésnek is, hiszen még 2019-ben jelentették be, hogy a társaság támogatásával hiánypótló tantárgyi projekt indul az intézményben. 2022-ben pedig a BME és a vállalat közötti kapcsolat további megerősítését szolgáló megállapodás mellett egy Magyarországon egyedülálló projekt elindítását is bejelentették, melynek keretében micro-grid rendszert építenek ki az intézményben található Ipar 4.0 Technológiai Központban.