2023.11.16. 11:46
Családtörténeti érdekességeket hallhattak az érdeklődők Petőfi Sándorról Kecskeméten – galériával
A Bács-Kiskun vármegyei családfakutató csoport Családtörténeti érdekességek Petőfi Sándorról címmel minikonferenciát tartott szerdán a kecskeméti Katona József Könyvtárban.
Székelyné Kőrösi Ilona történész, etnográfus mesélt Petőfi iskolás éveiről
Fotó: Orosz Fanni Flóra
A Katona József Könyvtár előadójának sorai megteltek, az érdeklődő közönség pedig öt előadást hallgathatott meg szerdán.
Elsőként Székelyné Kőrösi Ilona történész, etnográfus mesélt Petőfi iskolás éveiről, és tisztázta az eddigi kételyeket: a köztudatban kilenc iskola szerepelt a történetében, viszont csak nyolc intézményt tudhatott maga mögött a költő. Többek között három évet is a kecskeméti evangelistáknál töltött, így már gyermekkorában is kötődött a hírös városhoz.
Minikonferencia a kecskeméti könyvtárban
Fotók: Orosz Fanni FlóraMásodik előadóként Gönczi Gergő levéltáros állhatott fel a pódiumra, aki Egy új rokon és egy imposztor Kecskeméten címmel tartotta meg előadását. Őt követte dr. Kertész Botond történész, aki Petőfi és rokonai a pesti szlovák elemi iskolában címmel mesélt Petőfi életének mérföldköveiről. Az est folyamán szót kapott még Végső István történész (Hogyan legyünk Petőfi pótnásznagya?) és a fülöpszállási Székely Gábor műgyűjtő, helytörténész is.
Petőfi Sándor ezer szállal kötődött Kecskeméthez, az előadásokban erre különösen kitértek a szónokok. Minden előadónak 15 perc állt rendelkezésére, de egytől egyig hangsúlyozták, hogy hazánk hősi alakjáról akár órákon át tudnának mesélni, hiszen rövid élete ellenére tartalmas történeteket hagyott maga mögött.