2023.07.11. 11:57
Kívül-belül megújult a szabadszállási mentőállomás
Több mint nyolcvanmillió forintot költöttek a szabadszállási mentőállomás felújítására. Ebből csaknem hetvenmillió forint volt a Környezet és Energia Operatív Programos keret, a fennmaradó összeget az Országos Mentőszolgálat, alapítványok és vállalkozók támogatásai, felajánlásai biztosították.
A beruházásnak köszönhetően sokat javultak a munkakörülmények, az épület pedig megfelel a hazai és az európai uniós irányelvek előírásainak
Fotó: Gulyás Sándor
A projekt keretében megvalósult az átjáró árkádfödémek utólagos vízszigetelése, az épült hőszigetelése, és kicserélték a csapadékvíz-elvezető rendszert is. Az új gázkazánnak köszönhetően két független rendszer látja el az épületek fűtését. A felújítás során megtörtént a külső homlokzati nyílászárók cseréje is.
– A szabadszállási mentőállomás 1973-ban épült és akkor a legkorszerűbb létesítmények egyikének számított. Az elmúlt ötven évben azonban elavulttá vált, hibák jelentek meg. Az épület rekonstrukciójának szükségessége négy éve napirenden volt. Mint arról korábban már mi is beszámoltunk, a mentőállomás energetikai fejlesztése végül a Környezet és Energia Operatív Programnak köszönhetően és a támogatók segítségével valósulhatott meg – mondta el hírportálunknak Szűcs Attila, a szabadszállási mentőállomás vezetője.
A projekt elsődleges célja az épületek energetikai tényezőinek javítása, megfelelve a hazai és az európai uniós irányelvek előírásainak, csökkentve így a fenntartási költségeket.
– A központi forrás mellett komoly segítséget jelentett a helyi támogatás is. Ennek köszönhetően kapott új burkolatot az épület vizesblokkja, megtörténhetett a mentőállomás előtti parkoló teljes felújítása, a kapu rendbetétele. Három klímaberendezést kaptunk egy helyi vállalkozótól. Sok volt a munkafelajánlás, bajtársaink is szívesen részt vettek szabadidejükben a mentőállomás környezetének kialakításában. Hátra van még a garázsok, a fertőtlenítő épület vakolása, festése, palatetejének cseréje. A beruházásnak köszönhetően összességében elmondható, nagyon sokat javultak a munkakörülmények, az épület pedig megfelel a hazai és az európai uniós irányelvek előírásainak, csökkentve így a fenntartásra fordítandó költségeket – tette hozzá Szűcs Attila.
A szabadszállási mentőállomás ellátási körzetébe tizenötezer ember tartozik. A szolgálatot egy esetkocsival és mentőgépkocsival látják el Szabadszállás, Kunadacs, Kunpeszér, Kunbábony, Dunavecse, Solt, Újsolt, Apostag, Fülöpszállás, Izsák, Szalkszentmárton, Tass, Kunszentmiklós, Soltszentimre településeken.
– Eszközállományunk a jogszabályoknak megfelelő, az utóbbi években sokat fejlődtünk a központi beszerzéseknek köszönhetően, továbbá az Országos Mentőszolgálat Alapítvány, és a Szabadszállási Mentőalapítvány is segített a korszerűsítésben
– emelte ki a szabadszállási mentőállomás vezetője.