2023.03.05. 18:58
Nosztalgiával emlékeznek olvasóink a régi szép időkre
Egy újabb különleges összeállítást készítettünk olvasóink által beküldött, régi, családi, kedves fotókból.
Forrás: Olvasói fotó
Ha önnek is van olyan képe, mely valamiért emlékezetes, és szívesen megmutatná másoknak is, ossza meg velünk! Fontos, hogy olyan felvételről legyen szó, mely 2003 előtt készült. A képhez rövid leírást is kérünk: kiket vagy mit ábrázol, hol és mikor készült.
A fényképet elküldheti postai úton: Petőfi Népe szerkesztősége, 6000 Kecskemét, Bercsényi u. 7., vagy e-mailben a [email protected] címre. Mottó: Fényképes múltidéző (a postai úton érkezett fotókat felhasználás után visszaküldjük). A megjelenése ingyenes. Előre is köszönjük!
BÁCSBER
Kecskemétről Csordás Erzsébet régi munkahelyére emlékezne ezzel a nyolcvanas évek közepén készült fotóval. Lassan 30 éve, hogy megszűnt a Bács-Kiskun Megyei Beruházási Vállalat, ahol olvasónk 18 éven át a gazdasági csoportnál dolgozott. Nagyszerű kollektívájuk volt, a régi munkatársak 2010-ben alakították meg a BÁCSBER baráti kört. Márciusban néhány év szünet után végre újabb találkozót tarthatnak. A régi felvételen a vidéki műszaki osztály dolgozói láthatók.
Édesanya emléke
Bugacról Seresné Lantos Erika szülei sajnos már nem élnek. A beküldött fotói közül választottuk ki elsőként azt, amelyen édesanyja, Fekete Anna látható Csépán 1956-ban 10 éves kisiskolásként. Később költöztek Bugacra. A felvételen az első sorban balról a negyedik kislány. Sajnos 2017-ben elhunyt. Lánya az emlékét örökre a szívében őrzi.
Régi szép emlékek
Páhiról Andrássy Gyula felesége egy családi fotót osztana meg a hetvenes évek közepéről. A Húsvétkor készült képen felesége, Makány Mária, az ő édesanyja, valamint Tamás kisfiuk (középen) látható.
Motorozás
Kecskemétről Szijjártó László családi albumában több fotót őriz a motorozással kapcsolatban. Édesapja, Szijjártó László egész élete során nagyon szerette a motorokat. E szenvedélyét fia, Olvasónk is örökölte, aki ezen az 1976-os fényképen Nyárlőrincen édesanyjával, Sipos Etelkával látható egy Pannonia P10-esen.
Petőfi rokon
Kunszentmiklósról Székely Gábor Attila helytörténész régi fotója 77 év távlatába kalauzolja el a nosztalgiázókat. Fülöpszálláson 1946. március 15-én Petőfi Sándor negyedunokatestvére – Hrúz Anna dédunokája – Lutz Péter Károly (1920-1973) szavalta a Nemzeti dalt az 1924-ben felavatott I. Világháborús emlékmű (Kallós Ede műve) előtt. Mint írja Olvasónk: Péter hasonlósága Petőfi Sándorra döbbenetes. Olvasónk helytörténeti gyűjteményében nagyon sok relikviát, több ezer régi fülöpszállási fotót, dokumentumokat őriz Petőfihez kapcsolódóan. A községből elszármazottak és még ott lakók is rendszeresen adnak át számára megőrzendő helytörténeti anyagokat.
Futball emlék
Kecelről Udvarhelyi István nyugalmazott iskolaigazgató, vasdiplomás pedagógus, mint egykori focista a sportághoz köthető emlékét osztaná meg ezzel az 1955/56-os évadból származó fotóval. A keceli futballisták akkor hazai és vidéki meccseket egyaránt nyerték a megyei másodosztályban. Balról-jobbra: Kukoda Rezső edző, Tusori Tibor kapus, játékosok Simon István, Bagi László, Udvarhelyi István, Bagi Lajos, Tamás Dezső, Kiss Károly (Csákányos) Maszlik Károly, Halász László, Tolner Tibor, Sárkány Pál. Hiányzik a képről Kukoda Pötyi. Mint írja Olvasónk: Régen volt, szép volt! Hajrá Kecel!