2024.04.22. 14:09

Küzdelmes mérkőzésen taszította a másodosztályba a Mezőkövesdet a KTE

Az OTP Bank Liga 29. fordulójában a legfontosabb kérdések zömére választ kaptunk, eldőlt a bajnoki cím sorsa, illetve az egyik kieső is hivatalossá vált.

Szombaton a Psukás Akadémia és a Paks felcsúti csatájával indult a forduló, és gyorsan kiderült, hogy az FTC tulajdonképpen egy döntetlennel is aranyérmes lehet még aznap. A hetek óta gyenge formában lévő Paksnak semmi nem jött össze a bronzra hajtó Puskás ellen, a szünetben Nissila góljával vezettek is a hazaiak. Az utolsó félórára teljesen szétestek a tolnaiak, Puljic, Nagy, Komáromi és Szolnoki is betalált, a vége így súlyos, 5–0-os vereség lett.

kecskeméti te, labdarúgás, mérkőzés

A Ferencvárosnak így egy döntetlen is elég volt a bajnoki címhez az ezután kezdődő mérkőzésen. Noha a zöld-fehérek végig domináltak a Kisvárda ellen, a kapuban remeklő Kovács Marcell mindent védett, így maradt a 0–0. Ez sem szegte a szurkolók kedvét, akik elárasztották a lefújás után a pályát, együtt ünnepelve a 35. bajnoki elsőséget, ami zsinórban az ötödik már.

A forduló legjobb meccsét Diósgyőrben játszották, ahol a DVTK Klimovich révén már az 1. percben előnybe került, majd Edomwonyi a 22. percben megduplázta ezt. Pernambuco el is dönthetett volna mindent, de büntetőt hibázott, így Baranyai és Bárány góljaival egyenlített a 67. percre a DVSC. Edomwonyi és Gera révén a miskolciak aztán újra nagy előnyt szereztek, amire Ojediran még válaszolt, ám a hosszabbításban Fekete zárta le a találkozót 5–3-ra.

A vasárnap első kérdése az volt, meglesz-e az első kieső, és ezt a kérdést végül a Kecskemét el is döntötte. Bár Szalai góljával a Mezőkövesd előnybe került a Széktói Stadionban, a hazaiak Helmich révén gyorsan egyenlítettek a szünet előtt. A második félidőben a KTE-nek voltak helyzetei, végül Beriashvili lábáról a sjaát kapujába pattant Zeke beadása, amivel a KTE 2-1-re nyert. A Mezőkövesd ezzel elbúcsúzott az élvonaltól nyolc esztendő után. A Paks vereségével a Fehérvár is nagy esélyt kapott az előzésre, s noha nem győzelemmel, de egy döntetlennel előztek is a piros-kékek. Christensen büntetőjére a hajrában Safranov válaszolt egy fejessel (1–1).

A forduló záró mérkőzésén az Újpest korán vezetést szerzett Csoboth góljával, de Jurina duplájával a hajrában fordítani tudott az MTK, mely így 2–1-re megnyerte a találkozót a 97. percben.

1.    FTC    29    20    5    4    71-26    65
2.    FEHÉRVÁR    29    15    5    9    51-38    50
3.    PAKS    29    15    5    9    46-39    50
4.    PUSKÁS AFC    29    12    10    7    49-30    46
5.    MTK    29    12    7    10    40-52    43
6.    DVSC    29    12    6    11    45-39    42
7.    DVTK    29    11    7    11    48-49    40
8.    KTE    29    11    4    14    40-44    37