2024.03.25. 13:24

Izsákon győzött az Akasztó, Szálláson a Kasi

A hétvégén a 16. fordulót rendezték a vármegyei harmadosztályú bajnokság Közép csoportban. A dobogósok nem hibáztak, behúzták a meccseiket.

A Közép csoport éllovasa, az Akasztó FC II. Izsákon lépett pályára a hétvégén. Bár az Izsák a 10. helyen áll, alaposan megnehezítette a listavezető dolgát. Palla Lajos révén szerzett vezetést az Akasztó az első félidő hajrájában. Az utolsó negyedóra elején Prikidánovics Márk egyenlített, és amikor már az izsákiak a zsebükben érezhették a bravúrpontot, akkor a 90. Palla Lajos ismételt, és ennek köszönhetően mind a három pontot besöpörte az éllovas.

labdarúgás, mérkőzés, vármegye III.
Illusztráció
Fotó: Shutterstock

Jól indította a Kaskantyú a tavaszt, hiszen nem akármilyen ellenfelekkel szemben sikerült behúznia az első két meccsét, a Kiskőröst idegenben, a Kunfehértót hazai pályán győzték le. A hétvégén a Szabadszállás vendégei voltak. A Kasi játékosa, Bartha Roland a 15. percre 200-ás vezetést szerzett a vendégeknek. A második játékrész első negyedórájában a hazai Palotay Dávid előbb szépített, majd Sipos Márk egyenlített, a hajrá kezdetén azonban Tratter Tibor révén a Kasi visszavette a vezetést, az utolsó szót pedig Bartja Roland mondta ki, aki a saját maga harmadik, csapata negyedik gólját szerezte meg a 84. percben.

Tartja a 3. helyét a Balotaszállás, amely nem kegyelmezett a Kecel Seniornak, nyolc alkalommal köszöntek be a vendégek kapujába. Jeszenszky Roland négyszer is betalált. Visszavágott az őszi vereségért a Bócsának a bajnoki címvédő Vadkert FC STE II., az 5. helyen álló Kunfehértó pedig magára talált, többek között Horváth Ákos mesterhármasával biztosan verte a Szankot. Rangadót nyert Kiskőrösön, és ezzel a győzelemmel lassan fölköltözik a felsőházba a Fülöpszállás. A Fülöp már az első játékrészben kétgólos vezetésre tett szert Tóth Szabolcs és Andó Viktor góljaival – ehhez a kedvező részeredményhez nagy szükségük volt arra is, hogy a 4. percben a Fülöp kapusa, Nagy Tamás hárítsa a kiskőrösi Szlovák Pál 11-esét –, a második játékrészben pedig már csak Csordás Zoltán, a Fülöpszállás tavalyi gólkirálya talált be, így 3–0-ás győzelemmel távozott az Északi csoport tavalyi bajnoka Kiskőrösről. Érdekesség, hogy a szünetben a játékvezető jelezte a fülöpszállási szurkolótábornak, hogy kívül tágasabb. Látni láthatták a meccset, miután a hazai rendezők irányításával a kerítésen kívülre vonultak.

Vármegye III., Közép csoport: Balotaszállás-Kecel Senior 8-0, Tabdi-Kecel FC II. 2-3, Vadkert FC STE II.-Bócsa 3-1, Kiskőrösi LC II.-Fülöpszállás 0-3, Kunfehértó-Szanki OBSE 6-0, Szabadszállás-Kaskantyú 2-4, Izsák-Akasztó FC II. 1-2.