2024.08.11. 19:31
A hagyományőrzésről szólt a Kelebiai Kárpát Fesztivál – galériával, videóval
Kelebia fennállásának százéves évfordulója jegyében telt a hétvégi XVIII. Kárpát Fesztivál és Népzenei Találkozó. A kétnapos rendezvénysorozat hagyományőrző, könnyűzenei és sportprogramokban bővelkedett.
Az Agrárkereskedelmi Központ aulájában tartották a népzenei találkozót, ahol Bács- és Csongrád-Csanád vármegyei hagyományőrző csoportok léptek színpadra.
Maczkó József polgármester a fennállásának 100. évfordulóját idén ünneplő község múltjától szólva elmondta, hogy a trianoni békediktátum szülte kényszerhelyzet hozta létre a települést. Az elmúlt egy évszázad bebizonyította, hogy bár fájdalmas volt és pótolhatatlan veszteségeket okozott a trianoni döntés, az összetartozás ereje soha nem szűnt meg. A közös kulturális értékeket, hagyományokat a határainkon innen és túl működő különböző művészeti csoportok ápolják, amely összeköti a magyar nemzethez tartozókat éljenek bárhol is a világban.
A vajdasági Szabadkával és Kelebijával ma is szoros kapcsolat fűzi össze Kelebiát, amely számos formában megmutatkozik és segíti az anyaországiak és a határon túl élő magyarok boldogulását.
Bányai Gábor kormánybiztos, a térség Fidesz-KDNP egyéni országgyűlési képviselője is köszöntötte a hagyományőrzőket, akik szerinte szebbé és boldogabbá teszik az életünket.
A találkozón a Kelebiai Daloskör, a Bordányi Borostyán Dalkör, a Balotaszállási Citerazenekar, az Ásotthalmi Népdalkör, a szatymazi Barackvirág Népdalkör, Kis Kristóf mesemondó, Bíró Melinda kelebiai gyerekből álló néptánccsoportja, a Kisszállási Népdalkör és a szatymazi Csemeték Citerazenekar lépett színpadra, valamennyi művészeti csoport vezetőjének oklevéllel és ajándékkal köszönte meg a közreműködést Maczkó József polgármester.
XVIII. Kárpát Fesztivál és Népzenei Találkozó Kelebián
Fotók: Pozsgai ÁkosA Kelebiai Kárpát Fesztivál keretében művészeti kiállítások, kézműves termékbemutatók, valamint ingyenes gyermek- és könnyűzenei programok várták az érdeklődőket, vasárnap szürkemarha főzőversenyt és A falu bikája címmel erőversenyt rendeztek.