2024.05.31. 19:06
Gyertyaöntő szakkör alkotásaiból nyílt kiállítás a halasi művelődési házban – galériával
Kormányzati támogatásból a Nemzeti Művelődési Intézet lehetőséget kapott közel ötezer kézműves szakkör támogatására országszerte. Kiskunhalason is több szakkör alakult, a gyertyaöntők kézműves alkotásaiból a helyi művelődési ház előterében nyílt kiállítás csütörtök délután.
A tárlat megnyitóján Fehér Erika művelődésszervező elmondta, hogy több hónapnyi tanulás és gyakorlás eredménye látható a kiállításon, a gyertyaöntő szakkör tagjai több mint húsz alkalommal jöttek össze a művelődési házban, ahol oktató videók segítségével tanácsadók iránymutatásával sajátították el a résztvevők a gyertyaöntés tudományát. – A szakkör tagjai olyan ügyesen elsajátították a gyertyaöntés fortélyait, hogy a tananyagon kívül a saját ötleteiket, elképzeléseiket is megvalósították, sőt volt, aki a családon belül a gyermekeinek is tovább adta ezt a tudást – emelte ki Fehér Erika.
Az országban létrehozott szakkörök célja az volt, hogy népszerűsítsék a különböző közösségi tevékenységeket, erősítsék a településeken élők identitását, ráirányítják a figyelmet a helyi értékekre és aktív helyi közösségeket hozzanak létre, ami jelentősen javítja az emberek közérzetét – foglalta össze Szegesdi Dóra, a Nemzeti Művelődési Intézet Bács-Kiskun Vármegyei igazgató helyettese, aki elmondta azt is, hogy minden év májusában egy-egy öt fős szakkör alapanyagaira és eszközeire pályázhattak a művelődési intézmények, az idei évtől már oktatási és szociális intézmények is jelentkezhetnek a programra. A nyertes pályázók az augusztusi döntést követően szeptemberben vehetik át a megpályázott alapanyagokat. Bács-Kiskunban 2023-ban több mint 47 intézmény pályázatot közel száz szakkör indítására.
Gyertyaöntők kiállítása Halason
Fotók: Pozsgai Ákos