2022.10.26. 09:50
Jótékonysági kiállítást nyílt Kecskeméten, a Természet Házában
Ölelő művészet címmel rendeztek képzőművészeti kiállítást a Kiskunsági Nemzeti Park Alapítvány és a Kecskeméti Művészeti Szakkör együttműködésében. A kiállítás mellett fontos küldetésnek tekintik a természetvédelem jelentőségének propagálását, a természet védelmi ismeretek népszerűsítése, illetve a természet ismereti művészeti oktatási és nevelési programok megvalósítását. Ez a kiállítás a természet és az ember szeretetet mutatja be.
Sok érdeklődőt vonzott a kiállítás.
Fotó: Szalay Tamás
Kriskó János, televíziós műsorvezető megnyitó beszédében a művészet lényegéről és jelentőségéről beszélt az emberi életben és a kultúrában. Eszerint egyértelmű értékképző szerepe van, de egyfajta szublimációs funkciója is, miszerint feloldja az emberekben felgyülemlett feszültséget. Legyen szó akár az alkotóról, akár a mű szemlélőjéről vagy olvasójáról.
A kiállítás jótékonysági célokat is szolgál. Vannak olyan műtárgyak, festmények, amelyek megvásárolhatók.
A vásárlással túl azon, hogy financiálisan támogatják az alkotót, ő eldönti, hogy a bevételből mekkora százalékot adományoz az alapítvány javára.
Agárdi Gabriella képzőművész, a szakkör alapítója és szakmai vezetője beszédében köszönetet mondott a szervezőknek és az alkotóknak a kiállítás létrejöttéért. A kiállítók között régi és új alkotók is vannak. Fontosnak tartják a művészeti kiállítások és kulturális terek látogatását, amivel gazdagodhatott a szakkör szakmai munkája. Agárdi Gabriella hangsúlyozta, hogy a szakkör művészei nem művészeti iskolából érkeztek. Olyan egyéniségek, akik az önkifejezés eszközeként tekintenek a képzőművészetre. A szakkörön belül teljes technikai szabadságot élvezhetnek. Hagyják az alkotókat, hogy teljesen kötetlen formában és anyaghasználattal valósítsák meg önmagukat. Így lehetséges az, hogy a kiállításon van 5 éves és 75 éves művész által készített alkotás is, és nem tűnik fel ez a generációs különbség a munkákban. A fiatal az időssel képes összhangban, egymást segítve létrehozni egy olyan festményt, ami képes értéket közvetíteni a szemlélő számára.
Ludnai Tünde, az alapítvány vezetője elmondta, hogy ez már a második kiállítás, amit a szakkörrel közös együttműködésben szerveztek. Mivel sikeres a kiállítás és mindig sok érdeklődőt vonz, így a továbbiakban is folytatják majd a közös munkát és a tárlat szervezést.
Az Ölelő Művészet kiállítás 2022.október 25-tól- október 31-ig a Természet Háza nyitvatartási idejében vagy előzetes bejelentkezés alapján látogatható.
Ölelő művészet című kiállítás Kecskeméten
Fotók: Szalay Tamás