2024.08.20. 13:50
Kitüntetéseket és elismeréseket adtak át Tompán, az államalapítás ünnepén
A Tompai Napok keretében emlékeztek meg az államalapítás ünnepéről Tompán, ahol megszentelték az új kenyeret, majd elismeréseket adtak át és köszöntötték a legjobb tanulmányi eredményt elért diákokat is.
– Szent István király nagysága három dologban rejlett. Abban, hogy tenni akart, szolgálni akart és hitt az intézkedéseiben – hangoztatta ünnepi köszöntőjében Véh László polgármester, aki az államalapító legnagyobb feladatát a döntéseiben látta.
– Döntenie kellett a megmaradás vagy az elvesztés, a kelet vagy a nyugat, a pogányság vagy a kereszténység, a múlt vagy a jövő mellett. Az idő bebizonyította, hogy jól döntött – mondat a polgármester.
A városvezető szerint ezt a döntési képességet kell a mai korban példaként venni.
– A legnagyobb erénye és feladata az emberiségnek a döntés képessége, a választás lehetősége. A döntéseinkkel építjük saját magunk és közösségünk életét. Az utóbbi tizenkét évben mi is rengeteg döntést meghoztunk, és minden egyes alkalommal a település és az itt lakók érdekeit képviselték – fogalmazott a polgármester.
Rámutatott: ezeknek a döntéseknek az eredménye az, hogy az önkormányzat stabil gazdasági alapokon működik, felújították az intézményeket, utakat, kerékpárút épült, elkezdték fúrni a településen az új ivóvízkutat. Minden adott ahhoz, hogy nyugodtan és biztonságosan éljenek itt az emberek.
Emlékeztetett, az, hogy idáig eljutott a település, a város vezetői mellett sok embernek köszönhető.
Véh László gratulált a kitüntetetteknek, ők is példát mutattak szorgalmukkal, amiért köszönetet mondott.
A polgármesteri beszéd után Hozdik Zsolt tiszteletbeli kanonok, esperes-plébános megáldotta és megszentelte az új kenyeret.
Véh László polgármester és Jezsekné Kovács Szilvia jegyző a városnapon át nem vett díjakat és elismeréseket adtak át. Tompa Város Önkormányzat Képviselő-testülete Tompa Város Közművelődéséért díjat adományozott Hornyákné Sivók Ildikó részére.
A kitüntetett az elmúlt tíz évben a városért és a helyi közösségekért, a tompai hagyományok és értékek megőrzésért a Városunkért Alapítvány elnökeként végzett tevékenységéért vehette át a kitüntetést. Fontosak számára a családbarát fejlesztések, segítségével valósultak meg olyan fejlesztések, mint a Sulyok és a Központi Parkban található játszótér felújítása, fejlesztése, gyermeknapi rendezvények és a minden korosztályt érintő kézműves foglalkozások és táborok megszervezése. Többek között nevéhez fűződik a Tompa Anno és más kiállítások létrehozása, az utcagaléria és a kulák üldözés áldozatainak emlékére emelt szoborcsoport ötlete és megvalósítása, valamint a rengeteg kutató-és gyűjtőmunkával megalkotott „Tompa – 100 év története képekben” című helyi kortörténeti kötet szerkesztése és megjelenése – hangzott el a kitüntetett méltatásában.
Az ünnepségen átadták a „Tiszta udvar, rendes ház” címeket is a vele járó emléktáblával. Az önkormányzat képviselő-testületének elismerését Grósz Csaba és Grószné Zsemberi Éva, Ternyák László és Ternyák Lászlóné, Kindla Csaba és Kindláné Balogh Erika, valamint Gilicze István László és Gilice István Lászlóné vehették át a polgármestertől.
Köszöntötték a kitűnő tanulmányi eredményt elért diákokat is
Combos Bence és Schindler Dániel, a Szabó Dénes Általános Iskola tanulói Pro Laudem Augendo díjat kaptak.
Bokor Enikő és Szerencse Vanessza, a kiskunhalasi Bibó István Gimnázium 11. évfolyamos tanulói, valamint Jónás Eszter és Józsa Kitti végzős diákok, Jónás Anna Emese és Tóth Kinga, a halasi Szilády Áron Református Gimnázium 11. évfolyamos tanulói, Kelemen Dóra Emese, a szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium 11. évfolyamos tanulója, Palásti Viktor, a kiskunhalasi II. Rákóczi Ferenc Katolikus Gimnázium és Technikum 10. évfolyamos tanulója kitűnő eredménnyel zárták a tanévet.
Dobó Dóra, a Semmelweis Orvostudományi Egyetem Pető András Karának végzős hallgatója, Harmat Boglárka, a Szegedi Tudományegyetem kommunikáció és médiatudomány 1. évfolyamos szakos hallgatója, Horváth-Teleki Zsófia, a Szegedi Tudományegyetem 1. évfolyamos pszichológia szakos hallgatója, Kasziba Dorottya, a Szegedi Tudományegyetem végzős hallgatója egészségügyi gondozás és prevenció védőnői szakirányon, Krisztin Áron, a Semmelweis Orvostudományi Egyetem egészségtudományi karának 3. évfolyamos hallgatója, Lengyel István, a Szegedi Tudományegyetem 1. évfolyamos jogász hallgatója, Lukács Orsolya, a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karának végzős hallgatója, Palásti Csenge, a Szegedi Tudományegyetem 1. éves szociálpedagógia hallgatója, Porosznyai Petra, a Szegedi Tudományegyetem 3. évfolyamos gyógypedagógia szakos hallgatója és Rutainé Klepács Anita, a Szegedi Tudományegyetemen jeles minősítésű biológus mesterdiplomát szerzett.