Kecskemét

2022.12.28. 19:50

Újabb vállalkozásokkal kezdett együttműködésbe a Neumann János Egyetem

Negyedik alkalommal szervezte meg a Műszaki - Anyagtechnológiai Szakmai Konferenciát (MASZK) a Neumann János Egyetem GAMF Műszaki és Informatikai Kara. A MASZK 2022 keretein belül két új partnercéggel is együttműködési megállapodást írt alá a Neumann János Egyetem.

Tapodi Kálmán

Csamangó Antal Avius és Dr. habil. Fülöp Tamás, a kecskeméti egyetem rektora

Fotó: Neumann János Egyetem

Az Avius Kft-vel való együttműködés révén a GAMF Műszaki és Informatikai Kar gépész- és járműmérnök hallgatói a legmodernebb kompozit anyagokat és azok gyártástechnológiáit a gyakorlatban megismerve már valódi, naprakész tudás és tapasztalat birtokában léphetnek a munkaerőpiacra – írta közleményében az egyetem.  Mint közölték: a hallgatók tanulmányaik során elsajátítják azt az innovatív, újfajta mérnöki szemléletet, melyre e modern anyagok alkalmazása és a gyártástervezés során szükség van. 

Az Avius Kft. több mint 20 éves tapasztalata, a cégnél végrehajtott folyamatos fejlesztések és befektetések jelentik a garanciát arra, hogy a hallgatók által szerzett tudás megfelel a mindenkori legmodernebb technológia által megkívánt szintnek. 

A cég és az egyetem tapasztalt mérnökei, illetve a jól felszerelt anyagvizsgáló laboratóriumok pedig szavatolják annak a feltételeit, hogy a két intézmény között eredményesen valósulhassanak meg a jövőben a tervezett kutatásfejlesztési programok.

A Lovász Forgácsoló Kft-vel kötött együttműködési megállapodás célja az, hogy a Neumann János Egyetem GAMF Műszaki és Informatikai Karán tanuló gépészmérnök hallgatók a legmodernebb forgácsoló szerszámokkal és azok gyártástechnológiájával megismerkedve olyan tudás birtokába jussanak, mellyel a nehezen forgácsolható szuperötvözetekkel dolgozó, akár a repülőgép- vagy energetikai ipar területein tevékenykedő vállalatoknál is azonnal el tudjanak helyezkedni. 

A gyulai székhelyű Lovász Forgácsoló Kft. több mint 40 éves szakmai tapasztalattal rendelkezik az alkatrész megmunkálás, a szerszámtervezés-és gyártás területén, mely idő alatt a szuperötvözetek forgácsolásával foglalkozó vállalatok egyik fő szerszám beszállítójává vált. A gyakorlatorientált képzés e területnek köszönhetően olyan irányban bővült, mely kevés egyetem számára elérhető. 

Az együttműködés másik elsődleges célja a kutatás-fejlesztés, ennek kapcsán a Neumann János Egyetem és a Lovász Forgácsoló Kft. közösen fejlesztenek majd olyan forgácsoló szerszámokat, melyeket kifejezetten a nehezen forgácsolható szuperötvözetek esetében, például gázturbinák gyártásánál alkalmaznak. Az egyetem kiváló földrajzi elhelyezkedése és Kecskemét város jelentős ipari jelenlétének köszönhetően ezen együttműködés következtében egy tudásközpont is kialakulhat, mely még szorosabbá fűzheti az egyetem és ipari partnerek kapcsolatát – fogalmaztak a sajtóközleményben.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a baon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában