Tegnap, 13:00
Veszélyben az immunrendszerünk, ezzel a bitang keverékkel elkerülhető a baj
A változékony időjárás és a közösségben terjedő kórokozók miatt érdemes a gyermekek immunrendszerét megerősíteni, ha lehet, természetes módon. A gyógyteák és az immunerősítő orvosságok nagyon hasznosak lehetnek, íme pár tipp, mit adhatunk gyermekünknek és mit ihatunk mi magunk is a hűvösebb időszakban.
Hogyan szerettessük meg a gyógyteát és az immunerősítő orvosságot a gyerekekkel? A life.hu cikke szerint ha gyógyteát szeretnénk adni a kicsiknek mindig finom ízű, úgynevezett élvezeti teával kell indítani. Virágos-illatos vagy gyümölcsös-piros bogyós, de mindenképpen gyengéd aromájú teakeveréket válasszunk. Próbálgassuk, melyik íz jön be a gyereknek, és mi az az illat, íz, amit elutasít. A szűréshez mindig használjunk textilzsákot vagy papírfiltert, hogy a gyerek ne lásson semmit úszkálni a bögrében. A legfontosabb tanács pedig, hogy a gyermek azt a mintát követi, amit a szüleinél lát, tehát ha nekünk nem kedvencünk a gyógytea, és nem is isszuk, akkor ő sem fogja – írta a life.hu Lopes-Szabó Zsuzsa fitoterapeuta, szakértő bevonásával.
Az immunerősítő orvosság rendkívül hatásos felnőtteknek is
Bukovicsné Békefi Daisy, kecskeméti kötődésű influenszer, kertészmérnök egy igazán olcsó, de praktikus keveréket javasol. A fire cider elnevezésű immunerősítő szer egy házi készítésű, csípős orvosság, amelyet hagyományosan a megfázás és az influenza tüneteinek enyhítésére, illetve megelőzésre használnak. Alkalmazható önmagában kanalas orvosságként, aki kevésbé bírja a csípőset vagy az ecetet, az keverheti vízbe – írta közösségi oldalán Daisy.
Hozzávalók:
- Fokhagyma
- Hagyma
- Gyömbér
- Kurkuma
- Csilipaprika és almaecet (elhagyható, vízzel helyettesíthető)
- Fahéj, Zsálya, csillagánizs, bors rozmaring
Elkészítés:
A jól megtöltött üvegeket almaecettel öntjük fel, majd négy hétre félretesszük, hogy kioldódjanak a hatóanyagok. A négy hét elteltével, megelőzés céljából naponta 2-3 evőkanállal fogyasszunk belőle vízben felhígítva, megfázás esetén pedig óránként.
A fokhagyma és a gyömbér antivirális és antibakteriális tulajdonságokkal rendelkezik, amelyek segíthetnek a fertőzések leküzdésében. Csípős összetevői segíthetnek a torokfájást okozó gyulladás csökkentésében. A gyömbér és az almaecet segíthet az emésztés serkentésében és a puffadás csökkentésében. A chili paprika és a gyömbér segít a vérkeringés fokozásában.
Egyre több a beteg, már kérhető az influenza elleni védőoltás
Dr. Lódi Brigitta felnőtt háziorvos szerint látható a köhögéssel, orrfolyással és torokfájással járó betegségek számának növekedése az utóbbi időszakban. Az influenza elleni védőoltásokat már kiszállították, és október végén-november elején elkezdik a lakosság oltását, melyet kérni lehet.