2024.05.07. 09:47

Északon átvette a vezetést a Helvécia

A hétvégén a 24. fordulót rendezték meg a vármegyei harmadosztályú bajnokság Északi csoportjában. A tabella élén helycsere történt, a Tiszasason döntetlent elérő Helvécia megelőzte a Kecskeméten vereséget szenvedő Ladánybenét.

Az Északi csoportban az éllovas Ladánybene első számú üldözője, a Ladánybenével azonos pontszámmal rendelkező, 2. helyen álló Helvécia szombaton pontokat hullajtott el Tiszasason. 2-0-ra is vezetett már a Helvécia a 24. percben, de előbb Benke Márk a 44. percben szépített, majd a 91. percben Török Máté öngóljával egyenlített is a Tiszasas. Vasárnap aztán kiderült, hogy ezzel az egy ponttal is tudott előzni a Helvécia, miután az éllovas kikapott Kecskeméten, az SC Hírös-Ép II. vendégeként. A Katonatelep fontos három pontot kasszírozott Ballószögön Sándor Tamás két góljával, így tartja a 3. helyet. A múlt heti, hazai pályán elszenvedett fiaskót követően győzni tudott Jakabszálláson a Jászszentlászló, Kele Martin a 89. percben, szabadrúgásból szerezte a három pont sorsáról döntő találatot. Akkor egyébként már 32 perce tíz-tíz emberrel küzdött a két csapat egy kettős kiállítás miatt.

labdarúgás, mérkőzés, vármegye III
A Helvéciai SE csapata.

Vármegye III., Északi csoport: Bugac-Kerekegyháza II. 2-1, Pálmonostora-Fülöpjakab 5-0, Vasutas SK-Ágasegyháza 3-3, Tiszasas-Helvécia 2-2, Tiszaalpár-Tiszaug 0-8, SC Hírös-Ép II.-Ladánybene 2-1, Ballószög-Katonatelep 0-2, Jakabszállás-Jászszentlászló 0-1.