2024.03.25. 13:02

Délen az első négy helyezett nyerte a meccsét

A hétvégén a 16. fordulót rendezték meg a vármegyei harmadosztályú bajnokság Déli csoportjában. Az első négy helyen nem történt változás, hiszen ki könnyebben, ki nehezebben, de a Dunagyöngye, Katymár, KElebia, Madaras kvartett nyerte a hétvégi meccsét.

Az éllovas Dunagyöngye SK kiköszörülte az elmúlt fordlóban esett csorbát – akkor Kelebián veszítette el a veretlenségét Szombati József csapata –, és biztosan nyert a Bácsborsód elleni rangadón. A 43. percre már 4–1-re vezetett a Szeremle Újházi Donát és Pintér Roland két-két találatával – Hercz Dániel szépített –, a második félidőben Bergmann Zoltán és Orsós Máté alakította ki a 6–1-es végeredményt. Tartja a második helyét a Katymár, ehhez fontos és nehéz mérkőzést kellett megnyernie a Gara vendégeként. A garai derbin az 50. percig nem esett gól, akkor Kovács Dusán révén a hazaiak megszerezték a vezetést, hat percre rá Pilcsuk Tamás egyenlített, majd az 59. percben Nagy Zorán már meg is fordította az állást, ami ezt követően már nem változott. A Kelebia az előző fordulóban fellépett dobogóra, és ha már fellépett, meg is tartotta. Borotán győztek 5–1 arányban. Tapad a Katymárra a Madaras, ők Bátmonostoron győztek 2–0-ra Taszári Tamás és Schobloher Richárd góljaival. Megszerezte első tavaszi győzelmét a Kisszállás, a Bácsalmás második csapatát győzték le 8–0-ra. Kövecses László négy góllal vette ki a részét a hazai sikerből. Megszerezte az idei harmadik győzemét a Hercegszántó a Tataháza vendéglátójaként.

labdarúgás, mérkőzés, vármegye III
Forrás: shutterstock.com / illusztráció

Vármegye III., Déli csoport: Bácsbokod–Felsőszentiván 3–1, Kisszállás–Bácsalmás II. 8–0, Dunagyöngye SK–Bácsborsód 6–1, Borota II.–Kelebia 1–5, Kenderes SE–Madaras 0–2, Gara–Katymár 1–2, Hercegszántó–Tataháza 6–0.