2024.03.25. 12:57

Ágason győzött az éllovas Ladánybene

A hétvégén a 18. fordulót rendezték meg a vármegyei harmadosztályú bajnokság Északi csoportjában. AZ éllovas Ladánybene és a 2. helyen álló Helvécia is megszerezte a győzelmet.

A tavasz idény elején járunk, így felelőtlenség és alaptalan lenne kijelenteni, hogy az Északi csoportban kétfősre szűkült a bajnoki címért folyó versenyfutás, az viszonyt tény, hogy az éllovas Ladánybene és a 2. helyen álló Helvécia elsasszézni látszik a mezőnytől, miután az előző fordulóban döntetlennel letudták az egymás elleni rangadót.

labdarúgás, mérkőzés, vármegye III
Forrás: shutterstock.com / illusztráció

A hétvégén a Ladánybene Ágasegyházán lépett pályára, Faragó Bence két, és Kanizsai Lajos egy találatával tettek szert 3–0-ás vezetésre, a hazai Lévai Zsolt a 69. percben már csak kozmetikázni tudta ágasi szempontból az eredmény. A Helvécia 5–1 arányban győzte le a Kerekegyháza második csapatát. Szabó Gábor indította a hazai gólok sorát, büntetőből szerzett vezetést, majd következett Csorba Sándor, aki a 31. és a 71. perc között négy alkalommal talált a kapuba, klasszikus mesternégyest szerezve. A 83. percben Gogolák Milán szerezte meg a kereki becsületgólt. Ahhoz, hogy a Bene-Helvécia kettős megléphessen, szükség volt arra is, hogy a Tiszasas legyőzze a 3. helyen álló Pálmonostorát. Legyőzte, bár Szalai Ádám révén a Pálmonostora szerezte meg a vezetést, Letácsik Lajos előbb egyenlített a 31. percben, a 81. percben pedig Határ Csaba a hazai győzelmet jelentő gólt is belőtte. Bár vannak olyan vélemények, amelyek szerint a vármegye háromban túlzás szomszédvári derbiről beszélni, mert tulajdonképpen szomszédvári derbihalmaz az egész, a félegyházi Vasutas SK és a Fülöpjakab meccse mégis határozottan kimeríti ezt a definíciót. A Vasutas Makai Zoltán két, és Seres János egy találatával meglépett 3–0-ra, a Fülöpke részéről Szél Martin szépített a 90. percben. Igazi ki-ki meccset nyert a Jászszentlászló, miután a forduló előtt a tabellán őket egy ponttal megelőző Tiszaugot fogadta és győzte le, 3–1 arányban.

– Rangadót játszottunk, hiszen a két csapat között a találkozó előtt mindössze egy pont volt a különbség – tekintett vissza a találkozóra Berczeli Dénes, a hazaiak szakvezetője. – Fokozatosan vettük át az irányítást, türelmesen játszottunk, és két szép támadást követően kettő gólos előnyre tettünk szert. Sajnos egy kisebb könnyelműségünket az ellenfél megbosszulta, amivel mindjárt szépítettek is, viszont a félidő hajrájában egy pazar szabadrúgás gólnak köszönhetően visszaállítottuk a két gólos differenciát. A második félidőben többet volt a vendégeknél a labda, de meddő mezőny fölényen kívül mást nem sikerült elérniük, így végig a kezünkben tartva a mérkőzést, fontos és magabiztos hazai sikert arattunk. A Tiszaug csapatának további sok sikert kívánok. A Katonatelepő számára a Tiszaalpáron elért 0–0-ás döntetlen arra volt jó, hogy a Telep megtartsa a 4. helyet, és tapadjon a 3. helyen álló Pálmonostorára.

Vármegye III., Északi csoport: Helvécia–Kerekegyháza II. 5–1, Tiszaalpár-Katonatelep 0–0, Vasutas SK-Fülöpjakab 3–1, Tiszasas-Pálmonostora 2–1, Ballószög-Jakabszállás 2–2, Bugac-SC Hírös-Ép II. 0–2, Jászszentlászló-Tiszaug 3–1, Ágasegyháza–Ladánybene 1–3.