2024.05.07. 12:30

Nyugaton fellépett a dobogóra a Szakmár

A hétvégén a 22. fordulót rendezték meg a vármegyei harmadosztályú bajnokság Nyugati csoportjában. Győzött az éllovas Miklósi GYFE és a 2. Dunapataj, kikapott Szentmártonban a Bátya, így felléphetett a képzeletbeli dobogóra a Harta II. ellen győztes Szakmár.

A Nyugati csoport éllovasa, a Miklósi GYFE Császártöltésre utazott a hétvégén, Farkas Sándor mesterhármasával és Kiss Szabolcs értékesített büntetőjével 4-1 arányban győzött, a hazaiak gólját Ignácz Tamás szerezte.

labdarúgás, Bács-Kiskun
Illusztráció
Fotó: Shutterstock

Az első számú üldöző Dunapataj a Foktő második csapatát győzte le magabiztosan hazai pályán. Keménynek ígérkező rangadó várt a képzeletbeli dobogó harmadik fokán álló Bátyára Szalkszentmártonban. Bár a Bátya a 20. percben Balogh Attila révén megszerezte a vezetést, a Szentmárton Nagy Zoltán és Maztán Balázs góljaival még az első játékrész lezárása előtt fordított. A 64. percben aztán két fővel fogyatkozott meg a vendégcsapat két kiállítás következtében, majd ezt követően a hazai Domak Patrik beállította a 3-1-es végeredményt. A Bátya vereségét kihasználta a Szakmár, a Harta II.-t verték hazai pályán Kudela Adrian és Salacz Attila góljaival, és újra felléphettek a dobogóra.

Vármegye III., Nyugati Csoport: Dunapataj-Foktő II. 8-1, Szentmárton-Bátya 3-1, Fajsz-Hajós 7-0, Dunaszentbenedek-Uszód 1-4, Szakmár-Harta II. 2-0, Császártöltés-Miklósi GYFE 1-4.