2024.11.10. 13:40
Indiai misszionáriusokat látott vendégül a keceli Pintér Művek – galériával
Két indiai származású szerzetes vendégeskedett a napokban Kecelen. Tete Remis és Mahimai Raj Anthony atyát Pintérné Farkas Csilla, a Pintér Művek tulajdonosának felesége invitálta a kisvárosba.
Közös ismeretségük alig egy hónapos múltra tekint vissza. Az indiai illetőségű katolikus lelkipásztorok október elején a kecskeméti Wojtyla Barátság Központban helyileg főzött indiai ételkülönlegességgel kedveskedtek a népkonyhaként is működő szociális-közművelődési intézmény leghűségesebb támogatóinak, a köztük a keceli Pintér Művek képviselőjének. Ekkor találkozott Pintérné a két indiai lelkésszel.
Pintér Művek megtekintése
A Wojtyla ház beszámolójából további részletek is kiderültek. A magyar nyelven kiválóan beszélő katolikus papokat Pintér Csaba, a Pintér Művek ügyvezető-tulajdonosa és családja fogadta a cég központjában, ahol rövid idő múltán a kölcsönös ismerkedésből hangulatos, baráti eszmecsere kerekedett.
Gyárlátogatás és haditechnikai park
A látogatás második felében a vendégek bejáráson vettek részt, melynek során Pintérné Farkas Csilla és munkatársa bemutatta a nagyméretű, egyedi fémalkatrészek gyártásával, felújításával, megmunkálásával foglalkozó vállalkozás egész telephelyét.
Ezt követően a Pintér család által létesített és fenntartott szomszédos haditechnikai park harceszközeit, valamint a céget alapító Pintér József tiszteletére berendezett emlékszobát tekintették meg az egyházi személyek.
A szerzetes mesélt munkájáról
A beszélgetés során Tete Remis verbita szerzetes részletesen bemutatta munkáját, aki egyébként a Pápai Missziós Művek budapesti irodáját vezeti.
Két indiai származású szerzetesvendégeskedett a keceli Pintér Művekben
Fotók: Beküldött fotóA Pápai Missziós Műveknek négy ágazata van. A Hitterjesztés Műve a missziós tudat megerősítésével foglalkozik. Az egyik cél, hogy az egyházmegyéket felkeresve – a helyi püspökökkel egyeztetve – személyesen megszólítsuk az embereket, és felébresszük a hívekben a missziós lelkületet. A másik ágazat a Szent Gyermekség Műve. Jelenleg tizenöt missziós gyermekcsoport működik az országban, amelyek animátorok segítségével tevékenykednek. A cél, hogy minél több ilyen közösség működjön. A harmadik ág, a Szent Péter Apostol Művek szólítja meg a fiatalokat, valamint hozzá tartozik a papképzés lelki és anyagi támogatása. A negyedik ág a Missziós Unió, amelyhez papok és szerzetesek csatlakoznak, akik imádkoznak az evangelizációért, és maguk is képviselik a misszió ügyét.
Repülőtéri lelkészként is tevékenykedik
A másik indiai szerzetes, Mahimai Raj Anthony atya 2011 tavaszától teljesít lelkipásztori szolgálatot hazánkban. Plébániai kormányzó, egyben repülőtéri lelkész Budapesten. Először mesélt életéről, majd arról, hogyan került Magyarországra.
– Nem én választottam Magyarországot, hanem kaptam ezt a küldetést. 2008-ban ugyanis a püspököm, Devprasad Ganawa Európába látogatott, és útja során találkozott Erdő Péter bíboros úrral. A bíboros meghívta a püspökömet, és azt kérte tőle, küldjön papot a budapesti egyházmegyébe. Több helyen szolgáltam az elmúlt több mint 10 évben. Bárhova is kerültem eddig, mindig boldog voltam. A magyar emberek jók és kedvesek. Naponta megtapasztalom a szeretetüket. Hálás vagyok Istennek, a Szűzanyának, a budapesti egyházmegye bíborosának és a püspökömnek, hogy lehetőséget kaptam a szolgálatra ebben a csodálatosan szép országban – vallott önmagáról Mahi atya.