3 órája
Minibölcsőde épül Dunaszentbenedeken – galériával
Minibölcsőde épül Dunaszentbenedeken, ahol ünnepélyes alapkőletétellel kezdődött a beruházás megvalósítása. A falu a vármegyei önkormányzat által irányított Top Plusz pályázaton 110 millió forintot nyert a beruházásra.
– Körülbelül harminc éve, az étkezde beruházás befejezésekor adtak át új középületet Dunaszentbenedeken, az új minibölcsőde építésének kezdete az alapkő és az időkapszula elhelyezésével községünk történetének aranylapjaira kívánkozik – mondta Vargyas László polgármester szerdán, az óvoda közvetlen szomszédságában épülő új minibölcsőde építési helyszínén rendezett ünnepségen.
A vármegyei önkormányzat koordinálásában lévő TOP Plusz pályázaton elnyert 110 millió forint vissza nem térítendő támogatásból és 7 millió forint önerőből megépülő, településképi szempontból is meghatározó, 7 férőhelyes mini bölcsőde alapkövét Font Sándor országgyűlési képviselő és Vargyas László polgármester az eseményre összegyűlt népes közönség jelenlétében helyezte el.
Az ünnepség nyitányként az óvodások felkészítőikkel, Felnagy-Varga Nóra és Kovács Ignácné óvodapedagógusokkal közösen, helyi népviseletbe öltözve adtak elő szívet-lelket gyönyörködtető műsort.
Három új önkormányzati munkahely létesül a községben
A polgármester ünnepi köszöntőjében felidézte a beruházás előkészítésének 2022 óta tartó folyamatát, az építési telek helyén álló, központi fekvésű, de leromlott állapotú ház önerőből történő megvásárlásának nehézségeit. Elmondta továbbá, hogy a beruházás nyomán három új önkormányzati munkahely létesül a községben. – Azt szeretném, hogy a gyermekek, akik majd ide járnak, második otthonuknak érezzék bölcsődénket. Célunk, hogy szép, boldog bölcsődés kort tudjunk biztosítani a dunaszentbenedeki kisgyermekek számára – zárta beszédét Vargyas László.
A minibölcsőde létesítése szimbolikus jelentőségű
Font Sándor köszöntőjében aláhúzta: a választókerület Duna menti települései az ékes példák arra, hogy Foktőtől Dunapatajig, és itt, Dunaszentbenedeken jól tudják, miként, milyen beruházásokkal, szolgáltatásokkal lehet a fiatalokat helyben tartani. A minibölcsőde építéséhez ezúttal a TOP Plusz pályázat nyújt segítő kezet, de a speciálisan az ötezer lakos alatti települések számára létrehozott Magyar Falu Program pályázatai is ezt a célkitűzést szolgálják. Az országgyűlési képviselő szerint a minibölcsőde létesítése szimbolikus jelentőségű, hiszen a dunaszentbenedekiek jövőbe vetett hitét tükrözi.
A folytatásban Tóth-Imre Zita lelkész és Pata Jenő plébános a bibliai idézetek után áldást mondott, illetve adott a hamarosan induló beruházásra.
Alapkőletétel a dunaszentbenedeki ünnepségen
Fotók: Zsiga Ferenc