2019.01.28. 10:26
Egyedülálló szoftvert fejlesztett a budapesti alapítású világcég
Az autók fedélzeti szórakoztató és információs központjához kapcsolódó, egyedülálló szoftvermotort hozott létre az NNG a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap támogatásával.
Képünk illusztráció (Fotó: AFP)
Az elkészült prototípus az összes jelenleg elterjedt beágyazott (QNX, Linux, Windows, Android, iOS) és asztali platformot (Windows, OS, X) támogatja, valamint a HTML5 webes környezettel is kompatibilis.
Az otthoni felhasználók körében leginkább a rendkívül népszerű iGO fejlesztőjeként ismert, navigációsszoftver-gyártó NNG másfél évtizede alapított garázscégből lett a globális autóipar jelentős beszállítója. Ma hat kontinensen tizenkét irodát és négy képviseltet tart fenn.
A fejlesztés megoldja a korszerű autós információmegosztás testre szabását és dinamikus elosztását.
Mit jelent ez?
Nem csak egy kijelzőn helyezi el a kívánt információt és esetleg a beviteli kontrollokat, hanem különböző terek (I/O, azaz input/output eszközök) között is eloszthatja azt. Magyarán szólva az információ egy részét hang, más részét grafikai formában közli a felhasználóval, míg az érintőképernyő mellett hardveres kontrol és hangfelismerés által is vezérelhető.
A rendszer biztosítja, hogy minden, a gépkocsiba beépített és oda bevitt I/O eszköz (telefon, okosszemüveg, stb) és szolgáltatás (például a navigáció) az autóba épített infotainment szerves részét képezi.
Minden egyben, cserélhetően
A szoftvermotor kezeli és irányítja az autóban található kijelzőket és a jelenleg használt, valamint a még csak fejlesztési, vagy koncepcionális fázisban lévő vizuális audio és tapintáson alapuló I/O eszközöket.
A koncepció innovációja továbbá, hogy a rendszerhez csatlakozó eszközöket úgymond absztrakt módon kezeli, így a felhasználói előnyökön túl az autógyártók (OEM-ek) számára is különleges a termék. A megközelítés ugyanis az OEM-ek beszállítói láncait alapvetően fogja átalakítani, mivel a rendszer egyes elemei könnyen cserélhetővé válnak.
A világszintű újdonságnak köszönhetően a fejlesztés hosszú távon is meghatározhatja az autóipari infotainment rendszerek fejlődési irányát.