Meddig várat még magára a kikelet?

2010. március 9. 15:49 baon.hu
időjárás | Úgy tűnik, ezen a héten már hiába várjuk a jó időt. Az is lehet, hogy nemzeti ünnepünkön is havazni fog.

Mik ezek?

X
A sorban látható gombokkal a webes közösségi hálózatokon - iWiW, Facebook - fejezheted ki egy kattintással tetszésedet vagy
oszthatod meg a cikkel kapcsolatos véleményedet ismerőseiddel.

"Tetszik" / "Like" gomb. Ezzel a gombbal a Facebookon fejezheted ki tetszésedet a cikkel kapcsolatban - üzenőfaladon
egyszerűen csak annyi jelenik meg, hogy kedveled ezt a cikket. Ha most éppen be vagy jelentkezve a Facebookra, akkor azt is
látod, hogy ismerőseid közül valakinek tetszett-e már ez az írás. Ha nem vagy bejelentkezve, a gomb megnyomása után ezt
egyszerűen megteheted. (Ez a gomb tényleg csak egy szimpla tetszésnyilvánítás - ha a cikkel kapcsolatban egyből véleményt is
megosztanál, akkor használd a cikk alatti szürke hátterű sorban található "Facebook" feliratot.)

"Megosztás az iWiW-en" gomb. Ezzel a gombbal a legnépszerűbb magyar közösségi oldalon, az iWiW-en tudsz tartalmat
megosztani. A felugró ablakban beírhatod véleményedet is, és ha épp nem vagy bejelentkezve, egyben azt is megteheted.

Folytatódik a télies időjárás. Kedden a délnyugati határszél mentén hószállingózás, egy-egy hózápor előfordulhat. Az élénk északkeleti szelet időnként erős széllökések kísérhetik. A hőmérő higanyszála 1 és 6 °C közé emelkedik – ígéri az Idokep.hu.

Szerdán hajnalban délnyugaton az erősen megnövekvő felhőzetből többfelé számíthatunk újabb havazásra, hószállingózásra. A megélénkülő északkeleti szelet a Dél-Dunántúlon – illetve helyenként a középső országrészben is – erős lökések kísérhetik, így ott akár kisebb hófúvás is előfordulhat. A legalacsonyabb hőmérsékletek -1 és -6°C között várhatóak.

Napközben délnyugat felől tovább vastagszik a felhőzet, a csapadéksáv várhatóan azonban csak nagyon lassan tolódik majd észak felé, így az esti órákra érheti el a fővárost. Délkeleten akár havas eső, eső is előfordulhat, míg a dél- és közép-dunántúli régiókban a havazás lesz a jellemző. Nyugaton és délen még élénk lesz az északkeleti szél, másutt azonban ekkorra már mérséklődik a légmozgás. A hőmérsékletek az ország túlnyomó részén 0 és 3°C között alakulnak majd, északkeleten azonban még előfordulhat kevés napsütés, itt a hőmérők higanyszála akár a 4-5°C-ot is elérheti.

Szerdán főként a Dunántúlon várható havazás, havaseső, délen erős keleti széllel kell számolni. Csütörtökre borult hideg időt jósolnak, nyugaton és keleten is havazás várható. Pénteken többnyire erősen felhős ég, gyenge havazás, hűvös idő valószínűsíthető. Szombaton északon elszórtan gyenge havazás, élénk északi északnyugati szél várható.
Vasárnap változóan felhős lesz ég, pár órás napsütésre, északon élénk szélre számíthatunk. Nemzeti ünnepünkre se érkezik el a tavaszi időjárás: hétfőn változóan felhős ég, északon elszórtan kisebb havazás és élénk szél várható.

Tetszett a cikk? Ossza meg!
 iWiW 
  • A+
  • A-
  • P
  • @>
  • |<

Kapcsolódó témák

A cikk küldése e-mailben

X
Cikk címe:
Meddig várat még magára a kikelet?

Biztonsági kód
A fenti képen látható ellenőrzőkód:

*-al jelzett mezők kitöltése kötelező!

Cikk megosztása a közösségi portálokon

X

Hozzászólások –

eddig 0 hozzászólás érkezett
HOZZÁSZÓLOK

Hozzászólok a cikkhez

A cikkhez csak bejelentkezett olvasóink szólhatnak hozzá.  Miért kell regisztrálnom? Bejelentkezek | Regisztrálok

Miért kell regisztrálnom?

X
Olvasóink fáradhatatlan aktivitásának köszönhetően az elmúlt évek során a megye meghatározó fórumává váltunk,
ahol cikkeink kapcsán értékes viták, párbeszédek alakultak ki. Ahogy e fórum résztvevőinek száma egyre növekedett,
sajnos a komoly hozzászólások közé egyre gyakrabban keveredtek céltalan, romboló beírások. Ezért éreztük úgy,
hogy eljött az ideje annak, hogy a kommentelés lehetőségét regisztrációhoz kössük, kiszűrve az értelmes fórumozást
zavaró tartalmakat. A regisztrációt ugyanakkor a korábbinál lényegesen egyszerűbbé tettük: elég csak nevet,
fehasználói nevet és emailt megadni. Reméljük olvasóink is úgy gondolják, hogy megéri megtenni ezt az egyszeri és
egyszerű lépést azért, hogy barátságosabb közegben, értelmesebb mederben folytatódhassék a párbeszéd.
(Ha problémája akad a regisztrációval vagy a hozzászólás új módjával, "hozzászólás" tárggyal írjon levelet a baon@baon.hu címre.)

Napi horoszkóp astronet

< >
Házhoz visszük a híreket!

Rovatok